Vítejte na club-jeep.cz
Vybíráme audio do Jeepa - POROVNÁNÍ STP BIPLAST S VBF SOUND WAVE 15

Vybíráme audio do Jeepa: Porovnání STP Biplast s VBF Sound Wave 15

Když se mluví o materiálech, které jsou vhodné především k odhlučnění vašeho Jeepu, tak můžete narazit na celou řadu různých značek. Je jasné, že jako méně zkušené osoby nevíte o značkách to, co byste potřebovali. Totéž může platit i o různých odhlučňovacích materiálech. Podíváme-li se na dvojici hlavních možností, můžeme je označit jako STP Biplast s VBF Sound Wave 15. Čím konkrétně se liší a jaký materiál je lepší volbou? Podívejte se společně s námi.

Podívejme se na samotnou značku

Tou je třeba začít u jakéhokoliv materiálu a segment odhlučnění není v tomto směru jakoukoliv konkrétní výjimkou. Když se podíváme na značku STP, tak musíme říci, že ta dnes patří ke skutečné špičce, která na trhu existuje. Je spojena s celou řadou velmi kvalitních a unikátních materiálů, a to z hlediska jejich vlastností. Příkladem jsou ty akustické, termoakustické a také mnohé další. Následujícím plusem této značky je také její historie, jelikož je na trhu celých 25 let. Už to přispívá k její jedinečnosti.

Když se podíváme na druhou značku, tedy VBF, tak musíme říci, že ta rozhodně nedosahuje takových kvalit, jako výše zmíněná. Je tedy jasné, že ani její produkty nebudou tak dokonalé. To platí i o porovnání zmíněných produktů, tedy STP Biplast s VBF Sound Wave 15. Už podle popisu samotné firmy je poměrně jasné, jaký produkt bude dominovat.

Porovnejme kvalitu produktů

Nyní pojďme na samotné produkty. Nejprve se podívejme na možnost číslo jedna, kterou je STP Biplast. Jde o materiál, se kterým rozhodně nebudete zklamáni, a to jak do jednoduchosti využití, ta hlavně kvalita pochopitelně i vlastností. Pokud jde o vytlumení vozu, určitě je volbou, která vás zaručeně nezklame. Lákadlem je i to, že není problém vybírat z několika tlouštěk, a to jak podle účelu použití na konkrétním místě, tak i podle toho, jakých výsledků chcete dosáhnout. Hodí se skvěle například do Grand Cherokeeho.

A jak je na tom materiál číslo dvě, kterým je VBF Sound Wave 15? Ten výrazně zaostává. I když na sebe umí nalákat nízkou cenou, tak pamatujte na to, že cena rozhodně není vše. Jsou i jiné faktory, které je třeba zohlednit. Samotný materiál zklame hlavně tím, že je více nafouklá a výrazně hrbolatá. To následně znamená, že výsledný efekt není tak dokonalý.

Jaké jsou možnosti využití?

První zmíněný materiál, tedy STP Biplast, zaujme hlavně svou všestranností, kdy je možné jeho umístění na řadě různých míst. Tomu odpovídají právě i různé velikosti, které jsou k dispozici. U druhého materiálu je použití značně omezené. VBF Sound Wave 15 je vhodný spíše jako materiál, který využijete především do ozvučnic subwooferů, než k tomu, aby nabídl dokonalé vytlumení vašeho vozu. I na to myslete, pokud budete nejenom vybírat ten pravý, ale pokud budete také porovnávat ten, který se vám jeví jako skutečně nejlepší možný.

Jaké jsou možnosti využití?

Jeep - Diskuze/forum

Napište nám vzkaz